2022 Gökyüzü Takvimi

2022 Gökyüzü Takvimi, 2022 yılında gerçekleşecek tüm astrolojik ve astronomik olayların yorumlanmış şekilde verildiği bir almanaktır. Gün gün ve saat saat, gökyüzüne dair tüm pozisyonlar eksiksiz bir şekilde, etki zaman aralıklarıyla birlikte verilmiştir. 2022 Gökyüzü Takvimi; anlık gökyüzünden haberdar olmak, o günlerde doğan bir bebekte veya olaydaki etkileşim izlerini görmek vb. sebeplerle astrologlar ve astrolojiseverler tarafından 2015 yılından bu yana kullanılmaktadır. Gök cisimlerinin bir burca girişleri, birbirleriyle olan açıları, Ay’ın boşluktaki zamanları, Güneş ve Ay tutulmaları, Ay fazları, Durak ve gerileme zamanları, meteor yağmurları…

Bu yıl yapılan bazı yenilikler:

Bazı astrolojik pozisyonlar sürekli tekrar ederler. Mesela Ay, gökyüzünde en hızlı görüntü değiştiren gök cismi olarak ortalama her ay, aynı açıları kurar. Bu nedenle çok sık gerçekleşen Ay’la ilgili pozisyonları kitabın en sonuna yazdım. Okuma kolaylığı oluşturmuyor ama bunu yapmasaydım kitap bu yıl Ay’ın tekrarlarıyla birlikte yaklaşık 890 sayfa tutacaktı. Ay’la ilgili okuma kolaylığı olması açısından ise kitabın başına bir kitap ayracı şeklinde kullanabileceğiniz sayfa numaralarını ekledik. O sayfayı kopararak kullanabilirsiniz.

Burada yer alan yorumların bazıları 2000’li yılların başında yazdıklarım. Vaktim elverdiğince bazılarını her yıl olduğu gibi yine güncelledim. Özellikle Ay’ın ve Güneş’in pozisyonları buna dahil. Zira astrolojik bilgimiz de gelişiyor, yıllar geçtikçe ve olaylar gözlemlendikçe bilgi daha da birikiyor. Hatta nadir de olsa değişebiliyor.

Bu kitap, profesyonel astrologların da faydalandığı bir kitap olduğundan, gelen istekler üzerine pozisyonların yanına bu yıl zodyak koordinatları da eklenmiştir (00°Ar54′ D gibi).

 

2022 Gökyüzü Takvimi Kitabı Künye

Yazar: Devrim Dölen

1. Baskı: Kasım 2021

Zodyak Astroloji Yayıncılık

18,5 X 26,5 Cm. (Büyük ebat)

248 sayfa, Renkli, 1. Hamur, Amerikan Bristol Kapak

ISBN: 978-605-06871-6-3

 

Satın alma linki: 2022 Gökyüzü Takvimi

 

Devrim Dölen 3 Mart 1977 İstanbul doğumludur. Annesinin kitapları sayesinde 1992 yılında astroloji ile tanıştı. Amerika’da ve Türkiye’de faaliyet gösteren çeşitli astroloji ve istatistik gruplarıyla birlikte 27 yılını astroloji ve bilim araştırmalarına verdi. 1999 yılından itibaren bunların bazılarını hakemli dergilerde (Bilim Tarihi), bazılarını da internet aracılığıyla paylaştı. İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı astroloji eğitmenliği yaptı. 2001 yılında ücretsiz astroloji kursu veren Türkiye’deki ilk Türkçe topluluklarının moderatörlerindendi. 2011 yılında Zodyak Astroloji Yayınevini ve bugün bir çok astrolog yetiştirmiş olan Astroloji Akademisi’ni, 2015 yılında astrolojimarket.com sitesini kurdu ve aynı yıl Astroloji Derneği’nin kurulmasına öncülük etti. 2016 yılında Türkiye’de ilk branş dergisi olarak Zodyak Astroloji Dergisi’ni çıkartmaya başladı.

Astrolojik tablolar ve diorama yapmayı, kedileri, yatçılığı, ekoköyleri, bilimi, aramayı, yanılmayı ve tekrar aramayı yaşam tarzı haline getirmiştir… Şu anda Astroloji Akademisi’nde dersler vermekte, Zodyak Astroloji Dergisi’nde Bilim & Teknoloji ile Almanak köşelerini yazmakta, Zodyak Astroloji Yayıncılık’tan, annesi Dürrüşehvar Salur ile birlikte kitaplar yayınlamakta ve astrolojiakademisi.com sitesinde güncel bilgiler vermekte. Neo-klasikçidir ve kadim kaynaklar kadar deneyime ve bilimsel metotlara önem vermektedir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir